Proglod Progold

Nowy wałek Polyamide Power marki ProGold - Gwarancja równomiernej powłoki.

Nowy wałek Polyamide Power marki ProGold - Więcej siły krycia do 50% / Zwiększa siłę krycia do 50%.

Nowy wałek Polyamide Power marki ProGold - Gwarancja równomiernej powłoki.

Nowy wałek Polyamide Power marki ProGold - Więcej siły krycia do 50% / Zwiększa siłę krycia do 50%.

Do podstawowych zalet malowania wałkiem należy na pewno duża wydajność farby, szybkość aplikacji, a przede wszystkim efekt końcowy - równomiernie pokryta powierzchnia ścian i sufitów - bez widocznych smug i zacieków. Nowy model wałka - Polyamide Power marki ProGold, dzięki swojej innowacyjnej budowie, długości runa, która wynosi 18 mm pozwala na nałożenie znacznie większej ilości farby przy równoczesnym zapewnieniu gładkiej powłoki, bez efektu smugownia.

 


Kluczem do uzyskania perfekcyjnego wyglądu pomalowanej powłoki jest nie tylko wybór odpowiedniej farby do rodzaju podłoża, ale również zaopatrzenie się w pomocne narzędzia, jak m.in. wałek malarski. Czym wyróżnia się nowy wałek Polyamide Power marki ProGold i jak wpływa na końcowy efekt malowania? Po pierwsze, długością runa - 18 mm, która umożliwia nałożenie jednorazowo większej ilości farby przy malowaniu ścian czy sufitów, bez ryzyka powstania dużej struktury, czy smug. Po drugie, dużą gęstością poszycia, która zapewnia idealne rolowanie i układanie się włosia podczas malowania. Obydwa te aspekty wpływają na poprawę siły krycia farby nawet do 50%. Oprócz wałka, w zestawie marka ProGold oferuje również kij teleskopowy z zasięgiem do 3m, zapewniający wysoki komfort pracy.

Sekret tkwi w runie
Wybór właściwego narzędzia zależy, zarówno od rodzaju powierzchni, jak i farby, którą będziemy malować. Wałki z runem naturalnym wykonanym np. z owczej wełny, charakteryzujące się wysoką trwałością oraz uniwersalnością stosuje się do farb akrylowych, silikonowych, silikatowych o podwyższonym poziomie PH oraz do wyrobów rozpuszczalnikowych.

Wałek Polyamide Power marki ProGold ze sztucznym poszyciem idealnie sprawdzi się do malowania powierzchni wewnątrz pomieszczeń, ponieważ równomiernie nasiąka farbą i bardzo dobrze rozprowadza ją na gładkich, jak i lekko chropowatych podłożach, co wpływa na końcowy efekt. Jest odpowiedni do farb, w których rozcieńczalnikiem jest woda np. farby akrylowe oraz silikonowe.

Bardzo ważnym parametrem jest długość runa. Dzięki budowie runa (długość - 18 mm) wałek Polyamide Power można z powodzeniem zastosować do malowania powierzchni wewnątrz, jak i na zewnątrz np.: podłoża cementowo-wapienne, czy betonowe.

W jakich sytuacjach sprawdza się nowy wałek Polyamide Power marki ProGold?
W trudnych warunkach (tj. wysoka temperatura i niska wilgotność), farba ma tendencję do szybszego podsychania, co wpływa na brak możliwości rozprowadzenia farby równomiernie. W efekcie mogą powstać smugi. Wielu malarzy stosuje wówczas wałki fasadowe o długości runa od 18 do 22mm, ale na malowanej powłoce może pozostać duża struktura. Jeśli zastosujemy nowy wałek Polyamid Power marki ProGold, który jednorazowo nanosi na tyle dużo farby, że jej czas otwarty się wydłuża, czyli wolniej wysycha, uzyskamy więcej czasu na równomierne rozprowadzenie farby po powierzchni. W efekcie wyeliminujemy nieestetyczną strukturę i powstawanie smug.

Wałek Polyamid Power świetnie sprawdza się również w sytuacjach malowania kontrastowej powierzchni ściany lub sufitu. Nauczony doświadczeniem wykonawca wie, że może zaistnieć potrzeba nałożenia 3 warstwy w celu uzyskania pełnego krycia. Dzięki innowacyjnej budowie długości runa - 18 mm która pozwala na jednorazowe nałożenie znacznie większej ilości farby oraz gęstości wpływającej na reologię farby, już po dwóch warstwach uzyskujemy pełne krycie.
 
W czym jeszcze pomaga wałek Polyamid Power?
Nowy wałek Polyamid Power wyposażony jest w innowacyjny uchwyt w systemie koszowym. System koszowy uchwytu wykonany z sześciu przewodów w przeciwieństwie do standardowych, gdzie zazwyczaj stosuje się od 4 do 5, tworzy większe naprężenie wałka podczas malowania, co pomaga zachować kontrolę nad wałkiem i równomiernie rozprowadzić farbę. System koszowy umożliwia również równomierny docisk wałka i eliminuje ryzyko dostania się farby do środka. Rączka wałka została wykonana z myślą o wykonawcy w systemie Soft Grip, co wpływa na dopasowanie uchwytu do ręki oraz poprawę ergonomii pracy z narzędziem.

Dołączony do zestawu lekki, ergonomiczny kij teleskopowy zwiększa rozpiętość malowania i tym samym pozytywnie wpływa na komfort pracy. Kijek posiada płynną regulację długości od 1,2 m do 3 m. Ma również uniwersalną końcówkę dopasowaną do wszystkich wałków ProGold.


Rysunek: Siła krycia tego samego produktu przy zastosowaniu dwóch różnych wałków do malowania. Po lewej najbardziej popularny wałek do malowania gładkich powierzchni typu microfibra, a po lewej wałek Polyamid Power.