Proglod Progold

O marce

O marce

ProGold, podobnie jak Sigma Coatings, jest częścią PPG i wchodzi w skład jednostki biznesowej Architectural Coatings EMEA.

ProGold pojawił się na rynku Benelux w 2000 roku z podstawową wówczas ofertą pędzli i wałków malarskich dopasowanych do produktów PPG. W 2003 roku marka zaczęła zajmować już znaczącą pozycję w segmencie narzędzi i akcesoriów malarskich na wielu rynkach Europejskich. W tym roku marka ProGold świętuje 25-lecie obecności na rynku międzynarodowym.

Na polskim rynku ProGOLD pojawił się w 2018 roku, zastępując wcześniejszą markę Dekoral Gold. Systematycznie asortyment marki jest rozwijany, tak by prace malarskie były możliwie najbardziej wydajne. Narzędzia są szeroko testowane przez doświadczonych profesjonalnych malarzy i laboratoria PPG. Jeśli spełnia wymagania malarza w codziennej praktyce i rygorystyczne warunki techniczne PPG, to narzędzie znajduje się w asortymencie ProGOLD. Zakres jest zatem w pełni zgodny z życzeniami i wymaganiami profesjonalnego malarza. W miarę rozwoju marki w ofercie znajdują się wszelkie komplementarne produkty, jak masy szpachlowe, akryle, grunty czy rozcieńczalniki.

  • Oferta dopasowana do potrzeb konsumentów
  • Udoskonalenie pracy profesjonalistów oraz majsterkowiczów DIY
  • Umożliwia konsumentom uzyskanie lepszych i skuteczniejszych rezultatów, oferując pełną gamę wysokiej jakości, dobrze zaprojektowanych produktów
  • Spójna i kompleksowa oferta pozwala na profesjonalne przygotowanie powierzchni